خارق‌العاده ترین جاده دنیا....

این جاده زیبا در شمال نروژ ساخته شده و نمونه ای تحسین برانگیز از هنر مهندسین نروژی در عرصه جاده سازی و پل سازی است.
خارق‌العاده ترین جاده دنیا

جاده اقیانوس اطلس (Atlantic Ocean Road) یکی از وهم انگیزترین و هیجان انگیزترین موارد احداث جاده در قرن حاضر به شمار می رود.

خارق‌العاده ترین جاده

این جاده زیبا در شمال نروژ ساخته شده و نمونه ای تحسین برانگیز از هنر مهندسین نروژی در عرصه جاده سازی و پل سازی است.این جاده پر پیچ و خم که 8 کیلومتر و 274 متر طول دارد، روستای Kårvåg را به Vevang متصل می سازد.

خارق‌العاده ترین جاده

در این مسیر، مکان های مناسبی برای استراحت، قدم زدن و انجام تفریحات دیگر نظیر ماهیگیری و اسکوبا دایوینگ برای گردشگران در نظر گرفته شده است. این جاده مرکب از چند روگذر، هشت پل، چهار مکان برای استراحت و تماشای مناظر اطراف و نیز چند مکان ویژه گردشگران است.

خارق‌العاده ترین جاده

ساخت این مسیر اتصالاتی از اول اوت 1983 آغاز شد و در 7 ژوئیه 1989 افتتاح گشت. جاده مزبور با صرف هزینه ای معادل 122 میلیون کرون نروژ ساخته شده است. قرار بود 25 درصد این مبلغ از طریق عوارض جاده ای و مابقی از طریق بودجه اختصاص یافته تامین شود.

خارق‌العاده ترین جاده

هر چند در ابتدا پیش بینی شده بود که به مدت 15 سال عوارض جاده ای بر این بزرگراه وضع شود ولی این برنامه در سال 1999 متوقف شد و دریافت عوارض منتفی گشت.جاده مزبور که از زمان ساخت تا کنون توانسته 12 طوفان را پشت سر بگذارد، اکنون به یک جاذبه توریستی تبدیل شده است.

خارق‌العاده ترین جاده

در جاده نفس گیر اقیانوس اطلس که از آن به عنوان یک میراث فرهنگی نروژ و یکی از جاده های برتر این کشور یاد می شود، تا کنون فیلم های زیادی تصویربرداری شده است. عبور از این جاده زیبایی و هیجان خاص خود را دارد.

خارق‌العاده ترین جاده

خارق‌العاده ترین جاده

/ 8 نظر / 19 بازدید
مریم تر از پاکی

آغوشت را تـــــــنگ تر کن... حســـــــــادت میکنم به هــــــــــوایی که میان من وتوست آغوشت را تنگتر کن.... بـــی مرز میــــــــخواهمت ....

زهرا

سلام چی رو گم کردید؟؟؟ وبلاگ قشنگیه[دست]

khodai

سلاااااااام عاااااااااااااالی بود.استعدادهایی در جهان هس دیگه.دستت درد نکنه .انتخاب قشنگی بود.[گل][دست][دست][دست][دست][گل]

khodai

هنگامی که دری از خوشبختی به روی ما بسته میشود، دری دیگر باز می شود ولی اما اغلب چنان به دربسته چشم می دوزیم که درهای باز را نمی بینیم.[گل][گل][گل][گل][گل]

انسان

احسنت به سلیقه ی شما[دست][دست]

بانوی پاییزی

وووووییییییییییی چقد خوشمله [قلب] منم میخوام[ناراحت]

بانوی پاییزی

[نیشخند]

سپیده

دسـت نیافتـن بـه آنچـه میجویـی گـاه اقبـالی بـزرگ اسـت . . .